Haluatko kesätöihin viestintätaloon?

| Artikkeli

Oletko kiinnostunut kirjoittamisesta, sosiaalisesta mediasta, valokuvauksesta ja videotuotannoista?  Etsimme kunkoululoppuu.fi-toimitukseen innokasta kesätyöharjoittelijaa, joka täyttää Tutustu työelämään ja tienaa -mallin ehdot:

  • Olet vähintään 14-vuotias (riittää, että täytät 14 vuoden loppuun mennessä)
  • Olet peruskoululainen, kymppiluokkalainen, lukiolainen tai valmentavassa koulutuksessa

Palkka kahden viikon työstä on 335 euroa. Kesätyöharjoittelija palkataan 6.6.–17.6. väliseksi ajaksi.

Mikäli kesäduuni Helsingin keskustassa kiinnostaa, tule käymään ständillämme Studia-messuilla!

Kaikki halukkaat pääsevät työhaastatteluun. Samalla on mahdollista saada vinkkejä tulevia työhaastatteluita sekä ansioluettelon ja työhakemuksen tekemistä varten. Apua antavat Vastuullinen kesäduuni 2016 -kampanjassa mukana olevat yritykset. Saatat tehdä heihin vaikutuksen jo ennen virallista hakuaikaa!

Kunkoululoppuu.fi:n ja Vastuullinen kesäduuni -kampanjan mökin löydät beach-alueelta Rantakoju4-mökistä.

Studia-messuilla haastatelluilta pyydetään työhakemus, jonka voi lähettää 6.12. asti osoitteeseen anne-mari.rajala@tat.fi. Tämän jälkeen haastattelemme uudelleen 5 nuorta. Tieto kesätyöpaikasta tulee ennen joulua. Aika hauska joululahja, eikö?

Muiden kesätyöpaikkojen hakuajasta ilmoitamme alkuvuoden aikana. Seuraa meitä Instagramissa, Twitterissä ja Snapchatissa (KunKouluLoppuu) ja vieraile sivuillamme, jotta saat tiedon ensimmäisten joukossa.