Kun koulu loppuu – Opas lukion jälkeiseen elämään

Lukion jälkeinen elämä on mahdollisuuksia täynnä. Kun koulu loppuu – Opas lukion jälkeiseen elämään on tulevaisuuden toimialat ja parhaat yliopistot sekä korkeakoulut esittelevä tietopaketti valintojaan pohtivalle lukiolaiselle!

Uusi opas antaa vinkkejä oman suunnan löytämiseen, kertoo millaisia välineitä opiskelijaboksin keittiöön kannattaa hankkia ja neuvoo sekä työnhaussa että siinä, kuinka mahdollisen välivuoden voi käyttää hyödyksi.

Omasta polustaan blogimaailman huipulle kertoo Pupulandian Jenni Rotonen ja lukiomuistojaan jakavat näyttelijä Sara Parikka, laulaja Isac Elliot sekä jääkiekkoilija Aapeli Räsänen, joka yhdistää korkeakouluopinnot urheilu-uraan. Lue ja tutustu!

 

Painettu Kun koulu loppuu – Opas lukion jälkeiseen elämään ilmestyy kerran vuodessa ja on jakelussa kaikissa Suomen lukioissa.