Mistä aiheista haluaisit lukea?

| Artikkeli, Uutinen

Kun koulu loppuu -lehti tarjoaa ajatuksia oman tulevaisuuden suunnitteluun. Tammikuussa ilmestyvässä lehdessä esitellään erilaisia opiskeluvaihtoehtoja sekä annetaan vinkkejä alavalintaan, ihmissuhteisiin, opiskelijaelämään ja kesätöihin.

Mistä aiheista sinua kiinnostaisi lukea?

Lähetä ehdotuksesi lokakuun 15. päivään mennessä lehden toimitukseen osoitteeseen toimitus@t-media.fi.

Haluatko mukaan artikkeliin?

Keräämme lehteen abien ajatuksia tulevaisuudesta. Jos haluat, että ajatuksesi julkaistaan lehdessä, kirjoita viestiin ”Abin ajatus” ja kerro, miltä tulevaisuutesi nyt näyttää.

Ajatus voi liittyä ylioppilaskirjoituksiin, opiskelualan etsimiseen, kesätöihin, uusien opiskelukavereiden löytämiseen – mihin tahansa, mikä pohdituttaa tulevaisuuden valinnoissa. Jos olet keksinyt jo ratkaisun, kerro myös siitä. Liitä viestin perään etunimesi ja paikkakuntasi.

Voit jakaa ajatuksesi myös somessa #kunkoululoppuu-hashtagilla.

Kun koulu loppuu löytyy myös somesta

Kun koulu loppuu Instagramissa
Kun koulu loppuu Facebookissa
Kun koulu loppuu Twitterissä
Kun koulu loppuu YouTubessa


Share on FacebookTweet about this on Twitter