Osallistu #rohkeayrittaja -kisaan ja voita älypuhelin!

| Artikkeli

Rohkea yrittäjä -kisa

Käy tutustumassa paikkakuntasi yrityksiin, juttele yrittäjän kanssa ja jaa kuva hänestä Instassa!

Kilpailu on yksinkertainen. Jaa kuva Instagramissa hashtagilla #rohkeayrittaja ja kirjoita lyhyet perustelut.

Rohkeudella tarkoitetaan ennakkoluulotonta asennetta ja omien unelmien toteuttamista.

Kilpailuun osallistuvien kuvien joukosta valitaan 5 parasta kuvaa ja perustelua. Palkintona on Samsung Galaxy A3 -älypuhelimia.

Kilpailuaika on 24.8.–2.9.2015. Se on suunnattu vähintään 13-vuotiaille.

Psst! Tilisi on oltava julkinen, jotta voimme nähdä kuvasi. Kilpailuun osallistuessa huomioi, että Taloudellinen tiedotustoimisto TAT voi käyttää kuvia omilla sometileillään ja Yrittäjän Päivään liittyvissä materiaaleissa. Kuvaajan nimi kerrotaan aina.

Nuorten lähettämistä ehdotuksista Taloudellinen tiedotustoimisto TAT ja Yrittäjän Päivä -säätiö valitsevat Vuoden Rohkean Yrittäjän. Palkinto luovutetaan voittajalle Kampin Katujuhlassa Yrittäjän Päivänä 5.9.2015 Helsingin Narinkkatorilla.