Painettu Kun koulu loppuu -lehti ilmestyi

| Artikkeli

Kun koulu loppuu – Opas lukion jälkeiseen elämään 2018 on julkaistu. Lehdessä esitellään erilaisia opiskeluvaihtoehtoja sekä annetaan vinkkejä alavalintaan, ihmissuhteisiin, opiskelijaelämään ja kesätöihin.

Uusimmassa numerossa lumilautailija Roope Tonteri kertoo, miten saavutti unelmansa. Mariieveronica puolestaan kertoo henkilöbrändistään ja siitä, pitääkö jo lukiolaisen brändätä itseään.

Tietopaketti esittelee tulevaisuuden toimialat sekä parhaat yliopistot ja ammattikorkeakoulut. Opiskelijat kertovat, millaista eri alojen opiskelu on käytännössä. Osa tarinoista on nähtävissä myös videoina.

Lehti on jaettu kaikkiin lukioihin Suomessa. Tiedustele opoltasi, missä pääset lehteen käsiksi. Sitä voi tietysti myös lukea verkossa.

 

Seuraa meitä YouTubessaInstassa, Facebookissa ja Twitterissä!