Taloushallinnon työ ja tulevaisuus online-tapahtuma 27.5.2021!

| Ammattiesittely, Taloushallinnon ala, tapahtumat
Taloushallintoala on muutoksessa ja se vaatii muutoksensietokykyä sekä uudistusta myös alan ammattilaisilta ja toimijoilta. Taloushallinnon työ ja tulevaisuus on enemmän kuin webinaari – se on online messutapahtuma. Puhumassa mm. Linda Liukas ja esiintymässä Mikael Gabriel.
Tapahtumassa 27.5.2021 klo 9-13 käsitellään alan polttavimpia kysymyksiä, annetaan vinkkejä henkilökohtaiseen kehittymiseen ja avataan alan kuumimpia trendejä. Tapahtumassa koet myös mieleenpainuvia kohtaamisia tapahtuman kumppaneiden kanssa.
Taloushallinnon työ ja tulevaisuus-tapahtuman teemoina ovat muutos, teknologia ja osaaminen: 
  1. Muutos-aihetta käsitellään haastatteluissa, joiden punainen lanka löytyy toimialan ja työelämän muutoksesta.
  2. Teknologia-osio on varattu nimensä mukaisesti puheenvuoroille alan huipputeknologiasta.
  3. Taloushallinnon työ ja tulevaisuus-paneelin teemana on osaaminen eli mitä, kuka, milloin ja miksi.

 

Lisätietoa taloushallinnon alasta täältä!