Nousussa-videokoulutus avustaa nuoria sujuvasti työelämään

|

Nuoret kaipaavat työnhakunsa tueksi neuvoja ja vinkkejä, usein videomuodossa. Nousussa tarjoaa oppilaitoksille mobiilikoulutusta, joka edistää nuorten pääsyä työelämään, helpottaa työelämään suuntaavaa työskentelyä nuorten kanssa ja parantaa nuorten valmiuksia työpaikoilla. Koulutukset on suunniteltu työnhakijoita työelämään valmentaville organisaatioille, nuoriso- ja kasvatusalan ammattilaisten työkaluiksi, sekä nuoria työllistävien työnantajien koulutuskäyttöön.

Jukan & Ilarin Työnhakukoulu

Jukan & Ilarin Työnhakukoulu tarjoaa uusia eväitä ja ajatuksia kaikille nuorille ja nuorekkaille työnhakijoille. Työnhakukoulussa tunnistetaan esimerkiksi omia vahvuuksia ja omaa osaamista ja sen jälkeen opetellaan tekemään niiden pohjalta houkuttelevia hakemuksia ja ansioluetteloita.

Koulutus on toteutettu mobiilioptimoidulle Nousussa-oppimisalustalle ja monikanavainen koulutusmateriaali koostuu videoista, teksteistä, kuvista ja tehtävistä.

Lisätietoja: 

Ilari Torsti
050 320 5302
ilari@nousussa.com

Nousussa
Toinen linja 14 / Innovation House Finland
00530 Helsinki

https://www.nousussa.com/tyoelamakoulutukset